Rollid kriisis

Kriiside lahendamiseks peavad sellesse ühiselt panustama nii riigiasutused, kohalikud omavalitsused, ettevõtted, kogukonnad kui ka elanikud. Kõige lihtsamalt mööduvad kriisid siis, kui oleme nendeks valmistunud ja teame, kuidas käituda.

Elaniku roll

Elaniku ülesanne on teha kõik endast olenev, et igas olukorras hakkama saada. Selle lehe käitumisjuhised aitavad valmistuda ja toime tulla enimlevinud kriisiolukordadega.
Mida suurem on kriis, seda kauem jõuab kohaliku omavalitsuse või riigi abi sinuni. Ole valmis vähemalt nädal aega iseseisvalt ootamatus olukorras hakkama saama.


Kohaliku omavalitsuse roll

Kriisiolukorras on kohalike omavalitsuste peamine ülesanne tagada elutähtsate teenuste, nagu hooldekodude, haiglate, koolide ja lasteaedade toimepidevus. Samuti hoolitseb kohalik omavalitsus selle eest, et kohalik veevärk, kanalisatsioon ja kaugküte toimiksid ning kohalikud teed oleksid läbitavad.

Kriisiolukorras aktiveerub omavalitsuses kriisikomisjon, mis juhendab elanikke, abistab evakuatsiooni korraldamisel ning kordineerib kerksuskeskuste avamist ja haldamist.

Ulatusliku evakuatsiooni korraldamisel abistab omavalitsus nii lahkuvaid elanikke kui ka evakueeritavate vastuvõtmisel. Selleks tagatakse vajalikud vahendid, nagu generaatorid, joogiveemahutid ja transpordilahendused.


Riigi roll

Riigi ülesanne on tagada elektri, side, toidu ja esmatarbekauba, kütuse ning sularaha kättesaadavus.

Viimati uuendatud:
Jaga: